Snídejte ráno, vyplatí se to!

20.02.2013 20:00

 

Určitě si ráno přivstaňte a v klidu se nasnídejte - snídaně je velice důležité jídlo dne!

 

Podle čínských Orgánových hodin by 1.jídlo dne mělo být mezi 7 - 9 h ranní. Kdy je hlavní orgán žaludek, začínají se tvořit žaludeční šťávy. Pokud vyjdeme ráno z domu na lačno, můžeme si časem zadělat na žaludeční vředy a jiné problémy.

Nejlépe je, což praktikuju před každým jídlem dne, vypít sklenici vody a poté teprve se nasnídat. Toto je také častý tip při hubnutí, který vás nic nestojí! Voda odplaví toxiny. Snažte se vypít větší množství vody během celého dopoledne, kdy se tělo čistí od škodlivých látek. Pití vody před/při/po jídle je na delší článek, který zde brzy najdete. Není vhodné požívat energetické drinky a kávu.

A co snídat? Poradci doporučují pokrmy bohaté na bílkoviny a sacharidy, snídaně je po obědě 2.nejvydatnějším jídlem. Snídaně bohatá na vlákninu, aby nás nabila na celé dopoledne - musli, ovesné vločky, celozrnné pečivo, ovoce a ovocné šťávy.

Jsme-li najedení, jsme v pohodě. V opačném případě můžeme být unavený, netrpělivý, nesoustředění apod. Je také věděcky dokázáno, že lidé, kteří snídají, mají menší sklony k nadváze.

 

Pokud máte minutku, odpovězte na pár otázek v dotazníku: Co snídáte vy?

 

        Máme výsledky naší ankety a vyhrál "jogurt/tvaroh s musli nebo ovovem" :)