Proč je potřeba pročištění organismu?

18.03.2012 19:54

Naše trávicí ústrojí je každodenně zatěžováno zkrze potraviny, které přijímáme. Aby se prodloužila trvanlivost potravin, musí se do nich přidávat konzervační látky, na které náš trávicí systém není zvyklý. Některé dokážeme zpracovat, ale některé se usazují – konkrétně v játrech, ve střevech, v mezibuněčných prostorách nebo v tukových buňkách. A to má za následek, že zatěžujeme játra, což může vést ke zpomalenému metabolismu. Také k zanesení střev, které vede ke sníženému vstřebávání vitamínů a minerálů, k plynatosti, zácpám a zanášení krevního oběhu toxickými látkami. Usazují se toxiny a soli v mezibuněčných prostorách a to souvisí s nadměrným usazováním vody v těle. Usazování toxinů vede k obtížnějšímu spalování tuku-hubnutí, neboť přítomnost toxinů v buňce znamená její sníženou funkčnost. Správnou detoxikací organismu se můžeme též zbavit dlouhodobých zdravotních problémů způsobených nadměrným překyselením – př. kožní vyrážky jako ekzém, lupénka, nebo zažívání a nadváha, snížená imunita aj.

Dopřejte svému organismu očistnou kúru - zbavte tělo nežádoucích škodlivých látek. Pročištění organismu vám podpoří OK Tau+OKG Factor BaseEmulips Slim DRINK, odkyselení organismu OK Beta+.

 

 

Čínská medicína a jarní očista

Podle čínské medicíny je jaro obdobím elementu dřeva. Z orgánů ke dřevu patří játra (březen) a žlučník (duben)- oba orgány zodpovídají za hladký tok energie a krve v těle, napětí a uvolnění, za flexibilitu fyzickou (tedy například klouby) i psychickou. Pokud nejsou v rovnováze, může to mít za následek širokou škálu zdravotních problémů - potíže s očima, bolesti hlavy, zácpu, komplikace při menstruaci, bolesti pod hrudní kostí, tenisový loket  a další.

Na psychické úrovni se potíže s játry a žlučníkem projevují buď nerozhodností, neschopností něco naplánovat a prosadit, nebo pravým opakem - přehnanou agresí, vznětlivostí, popudlivostí, netrpělivostí a nervozitou.

 

 

Jak vypadá očista podle čínské medicíny?

Kromě úpravy stravy je třeba samozřejmě minimalizovat chemii, která se do těla dostává, tedy i léky, které nejsou nezbytně nutné (lidé se zdravotními potížemi by se do očisty neměli pouštět bez konzultace s lékařem). Vhodná je všechna zelená zelenina, která na jaře roste - petržel, pažitka, pórek, medvědí česnek, sedmikrásky, pampelišky, kopřivy. Nebo také i brokolice a růžičková kapusta. Z ovoce jsou dobrá jablka a jablečný mošt. K jídlu se přidává malé množství klíčků a výhonků (čočka, mungo, sója, řeřicha). Základem jsou lehce stravitelná jídla. Z obilnin jsou na jaře nejdůležitější kroupy, ale také oves, ječmen, lehčí druhy pšenice, jako špalda, bulgur, kuskus, žito. Z luštěnin se doporučuje natto, tempeh (dnes je již běžně seženete), černé sójové boby. Při vaření je dobré používat houby shitake - hodí se do polévek, dělají se z nich také zdravotní nápoje na rozpuštění usazenin z nadměrné konzumace živočišných bílkovin. Vyplatí se jídlo dobře a dlouho žvýkat, nepřejídat se, nejíst na noc. K pití se doporučuje nejlepší neperlivá, neslazená voda. Ideálně teplá nebo alespoň „odražená“. Vašemu organismu prospěje, když omezíte konzumaci smaženého masa, příliš slaného a kořeněného jídla, uzenin, soli, tuku, tučných pokrmů, mléčných výrobků, rafinovaného cukru, vajec, kávy a alkoholu. Většinu z potravin se nedoporučuje jíst při zdravém životním stylu. 

Pro očistu je důležitý přiměřený pohyb a dostatečný spánek. Už po 23. hodině by člověk neměl pracovat, protože od této hodiny se žlučník a játra regenerují.

 

 

Vhodné přírodní doplňky pro podporu funkce jater a žlučníku jsou EmulipsEmulips Forte,  nebo si můžete koupit výhodné velké balení Emulips XXLEmulips Forte XXL - vydrží vám déle a dostanete navíc 15 ml = 30 dávek. Skladbu žluči pozměňuje a rozpouštění kamenů podporuje ostropestřec mariánský, který obsahuje OK Tau+.

 

 

Pro zasílání dalších článků o zdraví a TČM klikněte na tento link