Připomenutí - Jaro a TCM + OKG produkty

27.02.2016 14:03

Ze dne: 28.03.2015 20:58

 

JARO

 

20.3. u nás začalo astronomické jaro.

 

15.2. začíná pro tělo biologické jaro podle Tradiční čínské medicíny – zaměřuje se na prvek Dřevo – orgány játra a žlučník.

 

Játra

podle orgánoých hodin je dobré jej čistit ideálně v 1. hodinu v noci a ve 13. hodině odpoledne. Podle hodin právě poznáte, zda jsou játra v pořádku. Budíte-li se mezi 1. - 3. hodinou ranní máte s játry problém. Dále ukazateli potíží jsou únava, stařecké skvrny, lupy, suché vlasy, kůže do žluta – může být i ekzém, žloutenka, lupénka...

Nezbytnou bylinou k užívání je ostropestřec mariánský – bylina obsahuje významný antioxidant a podporuje růst nových jaterních buněk – obsahuje jej OK tau+, OK detox.

Na harmonizaci funkce trávících orgánů a očistu střev můžete užívat Emulips, Emulips Forte, OK betu+, která obsahuje rostlinu vojtěšku.

Je potřeba vyloučit ze stravy alkohol, kávu, černý čaj, smažené pokrmy, průmyslové polotovary.

Do salátů přidáváme jarní bylinky, lze jej pěstovat doma v kastlíku.

Fajn je také doplnit péči koupelí v heřmánku a kopřivách a k regeneraci jater je dobrá turistika, která zklidní naší mysl a každodenní stres.

 

Žlučník

leží při spodní straně jater, hromadí a vylučuje žluč, kterou vytvářejí játra. Žluč je potřebná k trávení, zejména ke štěpení tuků. Podle orgánových hodin vás může problém-bolest žlučníku probudit mezi 23. - 1. hodinou ranní. Riziková je obezita, velký obsah ve stravě a tuk.. Vhodný doplněk stravy je Emulips a Emulips Forte, které napomáhají trávit tuky.

Prevencí je kvalitní vyvážená a pravidelná strava. Bylina, která je účinná při potížích je řepík lékařský, čaj z něho má antiseptické, protizánětlivé a močopudné účinky.

 

Nejen nyní pijte poránu nalačno sklenku teplé/ vlažné vody s kapkou citrónu, nastartuje orgány. Podle orgánových hodin se mezi 5. - 7. hodinou ranní vyprazdňují střeva a poté mezi 7. -9. hodinou ranní je čas na snídani a nastartovat nový den. Čistěte si krev čajem nebo šťávou z kopřivy, která příznivě ovlivňuje celý organismus a díky obsahu železa pomáhá proti jarní únavě. (Stejně jako tak obsahuje minerál železo Emulips Forte)Více zde: http://www.zdrava-a-krasna.cz/news/jaro-jatra-a-zlucnik/