Krevní oběh - nyní o něj pečujte více!

01.07.2015 11:21

Léto podle TCM: srdce a krévní oběh

Aktivní činnost krevního oběhu podle orgánových hodin je mezi 19. - 21. hodinou, v útlumu je od 7. - 9. hodiny.

 

V červenci je více ohrožen krevní oběh. Z produktů OKG jsou vhodné OK Omega-3 CompleteOK Gama+OK Omega+

Jezte lněná semínka jsou plná přírodních omega-3 mastných kyselin, stejně jako rybí olej (obsažený v našich produktech OK Omega-3 CompleteOK Gama+) který stimuluje krevní oběh, snižuje vysoký krevní tlak a riziko tvorby krevních sraženin. Především to jsou oleje z makrely, lososů a sardinek. 

Dále vitamin E pomáhá proudění krve, zdrojem jsou obilné klíčky, listová zelenina, vejce, maso.. a obsahuje jej mj. i Emulips

Z obilnin také pohanka, která posiluje cévní systém. Základní úprava: pohanku propláchněte horkou vodou, nasypte do stejného množství vroucí ochucené vody, povařte necelou minutu a nechte pod pokličkou dojít, dokud se všechna voda nevstřebá. Podávejte s česnekem, majoránkou, slaninou, cibulkou...dávejte jej do salátů, karbánátků apod. 

Z bylinek je to např. kopřiva dvoudomá, která je naše nejlepší bylina na pročištění krve a krvetvorbu. Neměla by se užívat dlouhodobě, stačí 14 dní.

Pro povzbuzení krevního oběhu si třete hřbety rukou a nárty nohou, ušní boltce nebo malíček. Na obrázku akupresura bodů na ruce: