JARO - potraviny, úklid v sobě

09.04.2014 14:39

JARO JE NOVÝ POČÁTEK - proto zde dominuje vzestupná yangová síla, vše se probouzí a raší směrem vzhůru. Vidíme věci v novém světle a zbavujeme se starých nánosů zimy.

JARNÍ POTRAVINY - vztahují se k játrům a žlučníku. Na jaře se začíná oteplovat, nemáme potřebu mnoho jíst a možná i máme chuť se postit. Strava by měla být nejlehčí v roce - čerstvé rašící zelené výhonky, zelená čerstvá zelenina ze zahrádky, nebo rašící divoké rostliny z přírody, naklíčené obilí. Omezujeme hodně slané věci a můžeme zařadit mléčný půst na podporu odhlenění. I ve staročeských vesnicích se na jaře otelily krávy a tak mléko zůstalo pro telátka.

 

JARO V ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ
NEI JING - tři jarní měsíce (pozn. od 20.února do 20. května) se nazývají rozvíjení nového a odstraňování starého. V tomto období všude v přírodě raší výhonky nového života a všechno začíná bujet a rozkvétat. Na jaře by lidé měli chodit spát s příchodem noci a dříve vstávat. S rozpuštěnými vlasy a uvolněným oděvem by se měly často procházet pozvolným krokem v přírodě, aby se cítili příjemně a spokojeně. Je třeba, aby chránili nový život a neničili ho, aby byli velkorysí a ne hašteřiví, uznalí a ne trestuchtiví, neboť tak to odpovídá jarní čchi (pozn. energii) a taková je cesta pěstování čchi v jarním období. Kdo se jí protiví, poškozuje si játra a v létě u něho může dojít k chorobným změnám chladné povahy neboť si nevytvořil dostatečné podmínky pro nárůst letní čchi.

 

 

Vhodné jarní doplňky stravy z řady produktů OKG:

Emulips, Emulips Forte ( samozřejmě i v balení XXL, kde máte 30 dávek zdarma ),

dále Emulips Slim Drink, OK tau+,

OK alfa+ ( na žlučník, nyní větší balení za stejnou cenu!)